|
Anton van de Water: “Worsteling met klei”
In 1980 had hij zijn eerste echte kennismaking met klei. De Artistieke Schuit in Den Bosch was de wieg van zijn loopbaan door de klei. Anton houdt van mooie dingen die hij tegenkomt in de kunstwereld, het theater en de dans. In de kunst hebben drie dimensionale objecten zijn voorkeur. Hij leerde zelf te creëren, maar dat bleek een lange weg te gaan.
Na een aantal jaren in de Artistieke Schuit te hebben gewerkt was hij op klei uitgekeken omdat hij niet het niveau kon bereiken waar hij naar streefde. Zelfs met privé-lessen kon hij zijn doel niet bereiken. Anton is technisch opgeleid en dat bemoeilijkte het om zijn creatieve “ik” te ontwikkelen. Waar hij ook tegenaan liep was dat hij veel van zijn karakter terug zag in het proces met de klei: het materiaal bleek ook zijn spiegel te zijn. Waarschijnlijk was dat de reden dat hij meerdere keren de klei de rug toe keerde. Maar klei bleef hem trekken. Hij kon het niet los laten. Daarom vervulde hij zijn behoefte de techniek van werken met klei verder te ontwikkelen en volgde een parttime opleiding in Gouda Hier werd alles, wat hij door de jaren heen bijeen gesprokkeld had aan techniek, kennis en ervaring, geordend en leerde hij de vaardigheden om zich verder te kunnen ontwikkelen.
Jaren van ploeteren, frustratie, nooit meer klei willen zien en vooral veel zelfkritiek hebben hem gebracht waar hij nu is. Hobby is uitgegroeid tot passie. Zijn lijfspreuk is inmiddels ‘Je hebt drie levens nodig om alles in de klei te kunnen doen’. Het materiaal is oneindig in zijn mogelijkheden en dat inspireert Anton om elke keer een stap verder te doen.
Creativiteit is durven denken in gebieden waar je nog nooit bent geweest. Met zijn “Cats in Proces” is Anton volwassen in de klei geworden. Techniek en creativiteit hebben geleid tot iets wat je bijna niet voor mogelijk houdt. Anton en “his Cats” zijn uniek.
Meer beelden van “Cats in Progress”
Terug
|